22
жовтня 2013 року об 11:00 в Рівненській
центральній районній бібліотеці відбувся тренінг „Звітність в електронному
варіанті”, яку провів представник державної податкової інспекції у Рівненському
районі головного управління міністерства доходів у Рівненській області Лобков
Анатолій Вадимович.
На тренінгу були присутні місцеві підприємці у
кількості 20 чоловік.
Надалі всі бажаючі здати звітність у електронному
варіанті можуть звертатися до бібліотек:
1.Рівненська
центральна районна бібліотека – смт Клевань, вул.І.Франка 17, тел. 27-12-35
2.Районна
бібліотека для дітей – смт Клевань, вул.Сагайдачного 24, тел. 27-16-63
30 вересня окрім свята Віри, Надії, любові та матері їх Софії в Україні ще й відзначали професійне свято всіх бібліотекарів - Всеукраїнський день бібліотек. Відзначила це свято і Рівненська централізована система публічно-шкільних бібліотек. 27 вересня цього року у Кпеванському будинку культури проходила урочиста частина свята, де були присутні начальник відділу культури та туризму Рівненської районної державної адміністрації Віктор Дорошенко та голова профспілки працівників культури Рівненського району - Олена Ткач. В Рівненському районі налічується 41 публічно-шкільна бібліотека з 16-ма шкільними відділами. Користувачами бібліотек є понад 33 тисячі жителів району, в т.ч. 10 тисяч дітей. До послуг користувачів бібліотек району є 34 комп'ютери, більшість з яких підключені до мережі Інтернет. Сьогодні бібліотеки пропонують своїм відвідувачам онлайн-конференції, музейні експозиції, зустрічі з письменниками, свята, створення дитячих кімнат та куточків, відкриття міні-бібліотек, електронні книги та книги на електронних носіях. Запрошені гості та працівники бібліотек району мали змогу долучитися до привітань колег творчими номерами та пригоститися смаколиками власного виробництва.
Учні 10 класу Малошпаківської ЗОШ I-III ступенів взяли участь в діагностичному он-лайн тестуванні, яке пройшло в Малошпаківській публічно-шкільній бібліотеці. Співпраця бібліотеки з програмою Бібліоміст дала можливість підключити ноутбуки до Wi-Fi мережі: Бібліотека та скористатися безкоштовним Інтернетом. 30 січня учні пройшли тестування з української мови, а 31 січня з історії України та математики. Отримані результати показали кому і над чим потрібно ще попрацювати, щоб успішно здати тести із зовнішнього незалежного оцінювання у випускному класі. Діагностичне он-лайн тестування з української мови.
Є такий всесвітній рейтинг - нереально гарних місць. У фінальній його частині за допомогою інтернет-переглядів фотографій непересічних рукотворних та нерукотворних краєвидів визначаються 24 переможці рейтингу. Отож, у число світових переможців за підсумкам минулого року увійшов куточок природи з України. А саме - так званий «Тунель кохання», що знаходиться неподалік від селища Клевань Рівненського району. Цей тунель називають ще зеленим, адже він - у лісовому масиві, між деревами (в основному грабчаками) із розлогими кронами. Утворений внаслідок руху потягів на проміжку залізничної колії між селищами Клевань та Оржів. Віття, яке відростало, вагони повсякчас обчухрували й місцина поступово набирала округлого вигляду, вигляду своєрідної рослинної арки. Щоправда, нині цей відрізок залізничної колії майже не використовується, там курсує лише один вантажний потяг, але об'єкт протяжністю до двох кілометрів все одно не втрачає свого тунельного образу, ставши гарною привабою для туристів. А ще - для молодят, які вважають за доцільне тут сфотографуватися. Бо, мовляв, у зеленому тунелі надзвичай сильна аура, яка позитивно впливає на людські долі. Цю ауру символізує зелена арка, тоді як тунелем проїде потяг, та обов'язково загадати одне бажання на двох. Тоді воно неодмінно здійсниться. За однією з легенд, тут знайшли порятунок двоє закоханих, втікаючи від ворогів. Цій парі нібито сама природа відкрила шлях, розступилася, аби вони могли пройти вглиб лісового масиву. Побутує також переказ, що над цією місциною витає дух волинських Ромео та Джульєтти, яких колись запроторили у темницю Клеванського замку і які потаємним ходом (через тунель підземний та через тунель зелений) пробралися на волю. Як би там не було, але місцина укріпилася у своїй назві як «Тунель кохання». Такою її знають не тільки у Клевані, але й далеко за межами селища. Приміром, торік сюди приїхали навіть із Японії, аби на тутешньому природному тлі відзняти рекламний відеоролик про нову модель фотоапарата. Так що відтепер клеванці горді тим, що у світовій популярності «КЕНОНів» є чимала заслуга й української матінки-природи. Звичайно, найбільш привабливим «Тунель кохання» є влітку - в зеніті розквіту природи. Заодно він цікавий будь-якої пори року. Бо, як каже відомий український письменник Ростислав Солоневський, котрий мешкає неподалік від згаданого дива - у селищі Клевань, зазвичай тунель асоціюється із темнотою і лише на окраїні - зі світлом, а тут - постійне світло...
9 листопада 2012 року в Зорянському НВК «школа-гімназія» пройшла зустріч школярів 6-х класів із поетом-земляком Михайлом Степанюком. Напередодні зустрічі вчителі української мови та літератури Бокій Л.О. та Токар Ю.М. ознайомили школярів із творчістю поета, зокрема з творами для дітей. Під час зустрічі діти 6-Б класу Іванчук А., Ліщинський М., Ґудзь С., Степанюк Б. та ін. прочитали вірші поета. Автор подякував гімназистам за прочитану поезію. Був трохи розчуленим, адже одним із читців була його внучка Богдана, їй та ще двом онукам присвячена поема Михайла Івановича «Грабівський вал».
Автор представив увазі дітей нові збірки «Толока, та не така» та поему-бувальщину «Лелека». Михайло Степанович прочитав свої поезії, а також поезію своїх улюблених авторів, зокрема, уривок із поеми М.Лермонтова «Беглец» . Поет розповів учням і про процес творення збірок, і про свій перший вірш, і про Музу. Автор із задоволенням відповів на всі запитання учнів. Зустріч пройшла в теплій, дружній атмосфері. Бібліотекарями була організована виставка книг поета, яку автор доповнив своїми новими книгами, які він подарував на пам'ять про зустріч.
Відео показує основні види нових послуг у відповідь на потреби і питання, актуальні саме для місцевих громад. «Інтернет для фермерів», «Новинки для родини», «Е-урядування», «Спілкування без кордонів», «Комп’ютерні курси», «Дозвілля та розвиток» -- усе це і більше у вашій сучасній бібліотеці.
30 вересня країна святкує Всеукраїнський день бібліотек
Однією із сторінок місцевої бібліотечної справи стало створення
відділення районної бібліотеки для дітей у 1949 році в Клевані. Пізніше, у 1963
році, з'явилася районна дитяча бібліотека, що нині знаходиться у приміщенні
колишнього дитячого садочка.
Загальний книжковий фонд книгозбірні складає 29 тисяч книг, її послугами
користується майже дві тисячі дітей. Нині зусиллями невеличкого колективу
твориться якісно новий період бібліотеки. Жоден захід не обходиться без показу
вистави бібліотечного лялькового театру. Сьогодні дитяча бібліотека району є
культурним центром, де юні читачі можуть задовольнити свої духовні потреби,
змістовно провести дозвілля, поспілкуватися з друзями. Книгозбірня тісно
співпрацює з місцевими письменниками і, як кажуть самі бібліотекарі, діти із
захопленням відвідують творчі вечори авторів і зачитуються їх творами. Дитячу
книгозбірню в районі люблять, знають про фаховий рівень та освіченість її
сьогоднішніх працівників: заступника директора по роботі з дітьми Любові Коротчук, головного бібліотекаря
відділу обслуговування користувачів середнього і старшого шкільного віку Оксани Гунько, завідувача сектору
обслуговування дошкільнят і учнів молодшого шкільного віку Людмили Куклевської, головного бібліотекаря
шкільного відділу Ірини Окренець, завідувача методичного від ділу Олесі Смоліної та директора централізованої системи ПШБ Галини Левчук. Тому сюди охоче йдуть діти та їх батьки за потрібною книгою або
порадою.
Один з найкрасивіших тунелів у світі, як потім сказали самі японці, - це «тунель кохання» в Клевані. Цього літа допитливі туристи усе частіше прямують до старої залізничної колії - двокілометрового відрізку залізниці, котрий місцеві молодята назвали «тунелем кохання». Раніше цьому «тунелю кохання» мешканці селища не надавали особливого значення. Але все ж завдяки допитливим туристам фото цієї місцини потрапило до мережі Facebook. Хтось був переконаний, що це - Фотошоп, хтось вірив у чудеса природи. Даже стадионные новости есть у нас. Тепер на тлі тунелю, завдяки його популяризації у всесвітній інформаційній павутині, раз за разом почали з'являтися нові обличчя. З легкої руки зачарованого туриста світлина облетіла увесь світ, і тепер «зелених туристів» у «тунелі» і біля нього тут вдосталь...
1 серпня 2012 року Анатолій Юхименко, перший заступник голови облдержадміністрації, депутат обласної ради побував у с.Шпанів та с.Грушвиця, та вручив завідуючій Шпанівської ПШБ Олені Сич, та завідуючій Грушвицької ПШБ Вірі Алтуховій кілька десятків новеньких книг...
У нашому Клевані чудова природа, яка створює дивовижні краєвиди. Одним з них є "тунель кохання", "любові", або "закоханих". Сформувався тунель з дерев навколо залізниці. З часом залізнична колія заросла зеленню. Ліс утворив над колією мальовничий і дуже охайний зелений коридор, довжиною понад кілометр.
Побачити це диво приїзджають люди, закохані з різних куточків України та інших країн світу.
01.08.2012 року вийшла у ефір програма "Кабріоліто" на "Новому каналі" у якій також згадували про "тунель кохання".