Один з найкрасивіших тунелів у світі, як потім сказали самі японці, - це «тунель кохання» в Клевані. Цього літа допитливі туристи усе частіше прямують до старої залізничної колії - двокілометрового відрізку залізниці, котрий місцеві молодята назвали «тунелем кохання». Раніше цьому «тунелю кохання» мешканці селища не надавали особливого значення. Але все ж завдяки допитливим туристам фото цієї місцини потрапило до мережі Facebook. Хтось був переконаний, що це - Фотошоп, хтось вірив у чудеса природи. Тепер на тлі тунелю, завдяки його популяризації у всесвітній інформаційній павутині, раз за разом почали з'являтися нові обличчя. З легкої руки зачарованого туриста світлина облетіла увесь світ, і тепер «зелених туристів» у «тунелі» і біля нього тут вдосталь.
Сьогодні «Тунель кохання» виконує функцію місцини, котра збирає закоханих із околиць Клеваня і заїжджих краєзнавців, а також звичайних туристів, кортежі молодят із київськими, закарпатськими і навіть латвійськими номерами!
Минулого тижня «незвичайний об'єкт» відвідали і гості з Японії.
Команда з п'яти чоловік - це журналісти одного з найбільших японських телеканалів - ТВF приїхали знімати сюжет про клеванський «тунель кохання». Передача ця має документальний характер і носить зміст історичної вікторини. Вона вже 26 років поспіль виходить в ефір японського телевізійного простору і кожного тижня відкриває для японців культуру, історію, традиції та звичаї різних країн світу. Україну на передачі в Японії будуть представляти міста Львів, Київ та... смт. Клевань, зокрема саме його «тунель кохання».
Чудову світлину тунелю японці побачили у мережі Facebook. Таємничо - загадкове фото їх відразу ж і зацікавило. Зацікавило і те, чому ця місцина має назву - «тунель кохання». Тому в пошуках нових історій та красивих місць японці відправилися в Україну.
Не дивлячись на те, що про Україну в Японії знають дуже мало, сьогодні фотографії клеванського «тунелю кохання», виявляється , у багатьох японців стали дуже популярними. Побачивши на живо клеванський «тунель кохання», японська команда журналістів була приємно вражена. Картина тунелю - заворожуюча.
Завдячуючи зусиллям місцевої влади, японці мали змогу прокататися потягом, котрий організував їм Клеванський селищний голова Віктор Корсюк. Ще одним не менш загадковим і цікавим питанням для гостей з Японії стала українська вишиванка. Краса та майстерність української вишиванки привела японську команду до Рівненського районного будинку школяра, що в Клевані, - центру дитячої та юнацької творчості. Тут вони побачили весь процес вишивання, дізналися про наші національні узори та їхнє значення. Директор закладу Ірина Євушко гостинно прийняла гостів з Японії, продемонструвала традиції української культури, української вишивки, за що їй прозвучало окреме - «Дякую»! Також японці мали змогу побачити заняття гуртківців з українського юнацького танцю, юних фотографів, авіамоделістів та ін.
Окремо слід подякувати Коцюбайлу Роману Миколайовичу, його дружині - Олені Дмитрівні, дітям, всій сім'ї, котра гостинно прийняла, почастувала гостей українським салом, свіженькими домашніми овочами й іншими українськими стравами, продемонструвала сам процес приготування українських страв, зокрема борщу, вареників, голубців...
Клеванський селищний голова Віктор Корсюк, виконком, місцеві освітяни зробили все можливе, аби гості з Японії почували у нас себе комфортно та не обділено. Клевань прийняв японських гостей на найвищому рівні. Всі три дні, які японці провели в містечку, були для них дійсно цікавими та насиченими новою інформацією, новими враженнями та новими емоціями. А ще японців вразила легендарна родючість українських чорноземів.
Хай там як, та жителі Клеваня завжди залюбки показують всім гостям селища шлях до «тунелю кохання», і все-таки тішаться, що їхнє селище, як і великі міста, тепер може похизуватися неповторним місцем для закоханих.
Отож про клеванське диво для закоханих японці залишили для себе найкращі спогади, з ними і відправилися до столиці, дізнаватися про Україну більше!
|